Tip pro tento měsíc:
Podzim je tu! Barevné listí, sklízení ovoce a příprava zahrady na zimu je v plném proudu. Nezapomeňte vsadit keře či ovocné stromy, které ještě stihnou do zimy zakořenit a už příští sezónu vám tak připraví překvapení v podobě prvních plodů. Starejte se o vaši zahradu, ona se pak postará o vás.
DOPLŇKY PRO INTERIÉR

deštníky Doppler

Také vy si potrpíte na skutečnou kvalitu s nádechem luxusu, za kterou jste ochotni si klidně i připlatit? Nekvalitní aušusové výrobky přece nemohou nikoho bavit, když nic nevydrží. Vezměte si třeba obyčejný deštník, nosíte ho v kabelce, abyste se mohla schovat, kdyby náhodou pršelo, jenže co se stane, když prší a fouká vítr? Běžný deštník přežije jeden poryv větru, možná dva a při třetím se otočí a přitom si ohne nebo rovnou zlomí polovinu vzpěr. Holové deštníky jsou o něco pevnější a víc vydrží, ovšem jsou poněkud neskladné. Pravděpodobně takový deštník nebudete nosit každý den v ruce. Chcete-li skutečnou ochranu před deštěm a ne jen jakýsi "lopuch", navštivte firmu Doppler, která se zabývá výrobou deštníků již od roku 1947.  

Celý článek

svítidla a osvětlení

Bez náležitého osvětlení si už nedovedeme interiér vůbec představit. Každý si rád rozsvítí, aby viděl večer na práci, zábavu nebo jídlo. Proto je třeba mít v každé místnosti osvětlení vyřešeno tak, aby zde byl dostatek světla. Důležité však je, aby bylo světlo příjemné. Přeženete-li intenzitu světelného zdroje, budete v místnosti sice dobře vidět, ale nebudete se cítit příjemně. Nezvládnete výběr svítidel sami? Nechte si odborně poradit, světelné studio Aulix v Dolních Břežanech u Prahy je tu pro vás. Naleznete zde k vidění nejen několik set svítidel a osvětlení, ale také odborníky, kteří vám poradí, jaké zvolit osvětlení do konkrétní místnosti, jaké světelné zdroje vybrat a která svítidla jsou pro ně vhodná.  

Celý článek
Naši partneři
Nevíte kde sehnat odolné vchodové dveře? Nabídka českého výrobce PERITO vás jistě zaujme!

orientální koberce

Orientální koberce se z různých oblastí Blízkého východu dováží již tisíce let. Každá oblast je proslulá svými typickými motivy a použitými barvami. Skutečným unikátem jsou ručně tkané koberce, které vydrží desítky let bez známek jakéhokoli poškození. Dokonce se dříve podrobovaly zátěžovému testu na důkaz kvality. Koberec se umístil do vstupní brány do města a nechalo se přes něj projít několik desítek krav a volů, potom se vykartáčoval. Byl-li stále jako nový, nebylo pochyb o tom, že byl tkán ručně. Ručně tkané perské koberce se vyznačovaly vysokou hustotou, tedy velkým počtem uzlíků navázaných nití. díky tomu vydržel prakticky cokoli a jeho cena stářím rozhodně neklesala, spíš ještě o něco vzrostla.

Celý článek

Vodovodní baterie potřebujete v každém interiéru, neobejdete se bez nich v kuchyni ani v koupelně. Je důležité rozmyslet si, zda budete chtít baterie přímo ze zdi nebo z umyvadlači dřezu. Obzvláště v kuchyni, pokud nemáte již instalovanou kuchyňskou linku, se vyplatí vybrat si baterie z dřezu, lze ji potom snadno v případě potřeby posunout. Samotné baterie jsou potom různých tvarů i povrchových úprav, stačí si vybrat. Moderní jsou pákové baterie, ovšem někdo si potrpí na kohoutky, takže i ty jsou k dostání.  Pozor si dejte při výběru na rozteč, prodávájí se dva druhy, tak aby vám potom baterie správně seděly.

Celý článek

dveřní kliky a kování

V žádném interiéru by neměly chybět dveře, reprezentují hned na první pohled váš vkus a styl. Při výběru vás čeká nelehký úkol – vybrat z širokého sortimentu na trhu ty pravé dveře pro váš interiér. V první řadě si ujasněte materiál. Prim hraje určitě dřevo a jeho formy, pozor si ale dejte na podvodníky, kteří vám budou tvrdit, že jejich dveře jsou vyrobeny z dřevotřísky a vy potom zjistíte, že ve skutečnosti mají jádro z lisovaného papíru, takže je i průměrné dítě bez problémů prokopne.  

Celý článek
předchozí 2 strana z 12 další
Design a kód Copyright © 2013 - 2015 Seokvalitně